25 czerwca 2024

SCRC.PL

Pokochaj prędkość i adrenalinę

Lepiej kupić samochód w Polsce czy za granicą?

Większość osób zachęca kupować samochody z zagranicy. Ze względu na atarkcyjnie niską cenę, no i również dobry stan techniczny często decydujemy się na zakup z zagranicy. Kolejną zaletą jest to, że nie kupujemy przez pośrednika. My Polacy mówimy, że w Niemczech drogi są w lepszym stanie, a co za tym idzie samochody są w lepszym stanie dzięki temu.

Na co zwrócić uwagę kupując auto z zagranicy?

Na początek sprawdź czy samochód nie jest kradziony. Sprawdź numery VIN w portalu ewidencji pojazdów. Miej się na baczności, kupując auto z zagranicy możemy naciąć się na złodziei. Częste problemy z autami z zagranicy to cofnięty licznik, przeszłość wypadkowa itd. Samochód powinien być jednak w nienagannym stanie.

Kupno auta z zagranicy

Sprzedawca powinien nam przedstawić dokumenty stanu pojazdu. Po zakupie powinniśmy otrzymać od sprzedającego kartę pojazdu, dowód rejestracyjny oraz zaś.o wyrejestrowaniu samochodu. Najlepiej sporządzić umowę w dwóch egzemplarzach np. Polsko/Niemieckiej. Aby legalnie wrócić na kołach do Polski, samochód musi posiadać ważne dokumenty, OC, przegląd. Jeśli auto nie został wyrejestrowane to trzeba wyjechać samochodem na lawecie. Po przyjeździe do kraju należy opłacić akcyzę i cło.

Polacy od pewnego czasu upodobali sobie sprowadzanie aut z kilku krajów. Szczególnie jeśli chodzi np. o kupowanie samochodów z auto handli. Np. jeden z autohandli w Bytomiu ściąga głównie auta z Niemiec. Widać to chociażby w artykule sponsorowanym na BytomInfo.pl. A oprócz Niemiec to skąd jeszcze najczęściej sprowadzamy samochody?

  • Niemcy,
  • Belgia,
  • Holandia,
  • USA.

Kupowanie samochodu z zagranicy jest dla niektórych osób ryzykiem. Co więcej, jeśli chcemy się tym zająć, to trzeba mieć na to sporo czas. Oczywiście można również kupić za pośrednictwem osób trzecich. Niektórzy jednak podkreślają zalety aut z zagranicy. Według nich największym plusem jest stan techniczny mimo dużego przebiegu i tak są w lepszym stanie niż nasze Polskie używane auta. Niemiecki wybór samochodów używanych jest obszerny niż w Polsce. Zagraniczne auta są zadbane.