21 lipca 2024

SCRC.PL

Pokochaj prędkość i adrenalinę

Motocykl dla początkującego – jaki wybrać?

Jazda na motocyklu jest dla wielu osób marzeniem już od dziecka. Niektórzy muszą jednak wstrzymać się z realizacją tego marzenia z powodu braku odpowiednich funduszy na zakup motocykla. Inni z kolei nie wiedzą jaki motocykl dla początkujących będzie najlepszy. Czym więc kierować się przy wyborze pierwszego pojazdu?

Zwróć uwagę na wielkość motocykla

Mało kto zdaje sobie sprawę, że wielkość motocykla ma ogromne znaczenie w przypadku zakupu pierwszej maszyny tego typu. Otóż im większa maszyna, tym większa moc i osiągi. O ile to drugie marzy się większości facetów, o tyle nie zawsze jest to najrozsądniejszy wybór na pierwszy motocykl. Szczególnie jeśli nasz wzrost nie jest zbyt okazały. Co to oznacza? Wielu motocyklistów na pewno chciałoby dosięgnąć stopami do podłoża. A to automatycznie dyskwalifikuje pewną część motocykli dla osób niższych. Może to być również powodem zagrożenia na drodze publicznej. A tak było chociażby w Przemyślu, gdzie jak informuje portal eprzemysl.pl doszło do niebezpiecznego wypadku z udziałem motocyklisty. Dlatego koniecznie zwróć uwagę na wielkość motocykla, gdy wybierzesz się na zakupy.

Chopper, ścigacz, a może enduro?

Osoby początkujące mają na pewno swoich faworytów przez zakupem pierwszego motocykla. Jednak już po pierwszych jazdach próbnych ich oczekiwania mogą się diametralnie zmienić. Po prostu niektóre osoby nie czują się dobrze z jednym typem maszyn, a inne z drugim. Dlatego jeśli marzy Ci się ekskluzywny chopper, to powinieneś zapoznać się z takim rodzajem pojazdu, wsiąść na niego i nawet odbyć próbną. Podobnie sytuacja może wyglądać w przypadku enduro oraz ścigacza. Jeśli nie spróbujesz, to się nie dowiesz, czy maszyna jest na pewno skrojona na Ciebie.

Nie zapominajmy jednak, że przy pierwszej maszynie nie powinniśmy kupować motocykli ze zbyt mocnym silnikiem i dużą pojemnością. Lepiej podszkolić swoje umiejętności, nabrać doświadczenia i dopiero potem pomyśleć o bardziej konkretnym sprzęcie, który będziemy mogli bezpiecznie prowadzić w ruchu drogowym.