8 września 2024

SCRC.PL

Pokochaj prędkość i adrenalinę

Samochód na minuty – jak wynająć i kiedy warto?

Czy można korzystać z samochodu osobowego, nie posiadając go na własność? Oczywiście tak! Wszystko dzięki rozbudowanemu rynkowi najmu aut, którego ważną część stanowi obecnie carsharing. Polega on na udostępnianiu pojazdów w systemie współdzielonym.

Samochód na minuty – dla kogo, kiedy warto?

Usługa najmu aut na minuty skierowana jest do klientów indywidualnych oraz biznesowych. Adresowana jest do każdego, kto szuka wygodnych i atrakcyjnych cenowo rozwiązań pozwalających wygodnie poruszać się po mieście bez konieczności korzystania z transportu publicznego czy prywatnych przewoźników. warunkiem niezbędnym do wypożyczenia samochodu na minuty jest posiadanie ważnego prawa jazdy.

Samochód na minuty – jakie auta są dostępne?

W systemie współdzielonym udostępniane są nowoczesne i funkcjonalne samochody osobowe, które doskonale nadają się do typowo miejskiej jazdy. Są to popularne modele znanych marek. Niejednokrotnie w tym kontekście pojawia się pytanie o to, czy da się wypożyczyć na minuty inny pojazd, np. bus. Wynajem tego typu samochodów jest usługą świadczoną w tradycyjnej formule – czyli na podstawie pisemnej umowy.

Samochód na minuty – dlaczego potrzebujesz aplikacji?

Obsługa najmu samochodów na minuty odbywa się wyłącznie z poziomu aplikacji PANEK CarSharing. Należy ją zainstalować na swoim smartfonie, a następnie założyć w niej konto. Podczas rejestracji wymagane jest przesłanie skanu prawa jazdy oraz podanie numeru aktualnej karty płatniczej. W momencie, kiedy konto zostaje aktywowane, klient zyskuje dostęp do wszystkich funkcjonalności aplikacji. Służy ona m.in. do otwierania auta, kończenia usługi, zgłaszania nieprawidłowości oraz opłacania przejazdów. Za jej pomocą kierowca lokalizuje wolne samochody – wybrane auto wystarczy zarezerwować jednym kliknięciem. Trzeba do niego dotrzeć w określonym czasie.

Samochód na minuty – za co płaci kierowca?

W systemie współdzielonych aut kierowca płaci jedynie za faktycznie pokonany dystans oraz za rzeczywisty czas przejazdu.