25 czerwca 2024

SCRC.PL

Pokochaj prędkość i adrenalinę

Charakterystyka samochodu Opel Astra

Opel Astra to kompaktowy samochód osobowy produkowany przez firmę Opel od 1991 roku. Opel Astra wyróżnia się stosunkiem ceny do wydajności i kilkoma bardzo interesującymi rozwiązaniami technologicznymi, a także powiązaniami z innymi modelami grupy Stellantis, której Opel jest członkiem. Wśród samochodów kompaktowych segmentu C, które aspirują do rywalizacji z Oplem Astrą, znajdują się inne samochody w tej klasie, w tym SEAT Leon, Volkswagen Golf, Hyundai i30 i Renault Mégane.

Wygląd zewnętrzny Opla Astry

Opel Astra w swojej szóstej generacji ma bardzo atrakcyjny design. Jest to kluczowy model dla Opla, dlatego zespół projektantów marki dołożył wszelkich starań, aby stworzyć samochód, który jest zarówno przyjemny dla oka, jak i pełen osobowości. Jego przód jest szczególnie uderzający z ostrymi reflektorami.

Ogólnie rzecz biorąc, Opel Astra oferuje ostre, dynamiczne linie, które kontrastują z bardziej zaokrąglonymi liniami poprzednich generacji. Elementy takie jak 19-calowe koła ze stopu metali lekkich czy tylny słupek C, nadają Astrze odpowiednią dozę dynamizmu. Opel Astra mierzy 4,37 metra długości i 1,86 metra szerokości. Rozstaw osi wynosi 2,67 metra. Czy wiesz, że ten model Opla był produkowany w fabryce w Gliwicach, ale niedawno ogłoszono zaprzestanie produkcji? Źródło tej informacji: https://gliwiceinfo.pl/2021/11/23/astra-nie-bedzie-juz-produkowana-w-gliwicach/

Silniki Opla Astry

Opel Astra jest napędzany przez czterocylindrowe silniki wysokoprężne i trzycylindrowe silniki benzynowe, wszystkie turbodoładowane i wyposażone w filtry cząstek stałych oraz bezpośredni wtrysk paliwa. W przypadku silników wysokoprężnych mamy do czynienia z silnikiem 1.5 turbo diesel o mocy 130 KM. Oprócz wspomnianego filtra cząstek stałych, silniki te wyposażone są w katalityczną redukcję SCR z dodatkiem AdBlue.

Szósta generacja Opla Astry jest pierwszą, która otrzymuje zelektryfikowane układy napędowe, dzięki czemu istnieją dwa warianty hybrydowe typu plug-in o mocy 180 lub 225 KM, zawsze powiązane z 8-biegową automatyczną skrzynią biegów i homologowanym zasięgiem elektrycznym przekraczającym 40 kilometrów.

Wnętrze Opla Astry

Opel Astra oferuje dobrze wyposażone wnętrze, z miękkimi materiałami w większości wykończeń i dobrym kompromisem między jakością a wyglądem. Projekt jest przyjemny dla oka, z futurystycznymi akcentami, takimi jak gigantyczny panel centralny łączący cyfrowe instrumenty i ekran systemu informacyjno-rozrywkowego (typ LCD o przekątnej 10 cali każdy). W środkowym obszarze znajdują się fizyczne przyciski, co jest mile widziane, ponieważ klimatyzacja i regulatory głośności mają dedykowane elementy sterujące. Bagażnik ma pojemność 422 litrów.

Wyposażenie Opla Astry oferuje kilka bardzo ciekawych rozwiązań, takich jak system informacyjno-rozrywkowy z ekranem dotykowym, bezkluczykowy system uruchamiania i otwierania pojazdu, inteligentne oświetlenie LED Intellilux ze 168 diodami LED, czy półautomatyczny system wyprzedzania.