21 lipca 2024

SCRC.PL

Pokochaj prędkość i adrenalinę

Ford Kuga III – jakie ma zalety i gdzie go kupić?

Kuga to kompaktowy SUV produkowany przez Forda od 2008 r. Samochód ten ma szerokie grono wielbicieli na całym świecie – w tym również i w Polsce. Sporym zainteresowaniem wśród rodzimym kierowców cieszy się trzecia generacja.

Ford Kuga III – najważniejsze informacje

Ford Kuga III produkowany jest od 2019 r. Do tej pory powstały cztery wersje wyposażeniowe oraz kilka wariantów, jeśli chodzi o jednostki napędowe – każdy, kto jest zainteresowany nabyciem tego samochodu, z pewnością znajdzie opcję odpowiadającą swoim potrzebom, preferencjom i możliwościom finansowym. W porównaniu z poprzednimi generacjami nowy Ford Kuga wyraźnie się zmienił – zarówno pod względem wyglądu, jak i wyposażenia. Przede wszystkim jest większy – głównie za sprawą rozstawu osi i długości nadwozia. W bardzo dużym stopniu projektanci inspirowali się innym modelem Forda, a mianowicie Focusem. Doskonale to widać m.in. na przykładzie wyglądu i funkcjonalności kokpitu.

Ford Kuga III – nowy czy używany?

Planując zakup Forda Kugi trzeciej generacji, należy odpowiedzieć sobie na ważne pytanie: samochód ma pochodzić z rynku pierwotnego czy wtórnego? Jest to kwestia wymagająca bardzo indywidualnego podejścia. W główniej mierze wszystko rozbija się o pieniądze – każdy kierowca sam najlepiej wie, na co może sobie pozwolić i jakimi środkami na zakup dysponuje. Z racji jednak na to, że Kuga III obecna jest na rynku stosunkowo niedługo, używany egzemplarz w bardzo dobrym stanie będzie się wiązał ze sporym wydatkiem/

Ford Kuga III – największe atuty

Klienci salonu Autoplaza cenią Forda Kugę III za bardzo praktyczne wyposażenie oraz atrakcyjny wygląd. Samochód słynie ze znakomitego podwozia oraz pojemnego bagażnika, co bez wątpienia przydaje się podczas rodzinnych wyjazdów lub większych zakupów. Kuga świetnie się prowadzi i jest wygodna. Kierowca i pasażerowie mają zapewniony komfort podczas dłuższych podróży oraz jazdy po mieście. Ponadto auto jest bezpieczne, a jego codzienne użytkowanie jest stosunkowo przyjazne dla kieszeni.