29 listopada 2023

SCRC.PL

Pokochaj prędkość i adrenalinę

Jak zaoszczędzić na parkowaniu w Poznaniu?

Wydatki związane z użytkowaniem samochodu rosną z roku na rok. Jedną z pozycji w budżecie każdego kierowcy są opłaty za parkowanie. Również i w tym obszarze nie sposób uniknąć podwyżek, ale to wcale nie oznacza, że trzeba przepłacać

Parkowanie w Poznaniu – jakie problemy mają kierowcy?

Poznań to jedno z najbardziej zakorkowanych polskich miast. Na znalezienie wolnego, bezpłatnego miejsca w centrum, gdzie można zostawić samochód, kierowcy muszą przeznaczyć ok. 40 minut dziennie. Oczywiście są jeszcze strefy płatnego parkowania, niemniej w tym przypadku trzeba się liczyć z opłatami za każdą rozpoczętą godzinę postoju. Nie jest to system sprawiedliwy, ponieważ zazwyczaj wydatki są większe, niż w rzeczywistości być powinny. Poza tym parkomaty czasami zawodzą i nie da się zapłacić kartą, a nie wszyscy noszą przy sobie drobne na bilet.

Parkowanie w Poznaniu – czy może być tańsze?

Dzięki aplikacji AnyPark parkowanie w stolicy Wielkopolski może być tańsze – pod warunkiem, że jej logotypem oznaczona jest wybrana strefa płatnego parkowania. Poznań akurat pod tym względem daje kierowcom duże możliwości wyboru. Dlaczego ze wspomnianą aplikacją parkowanie jest tańsze? Wszystko dzięki opcji sekundowego naliczania, co w praktyce oznacza dokładnie tyle, że zmotoryzowani płacą jedynie za realny czas postoju. Już w skali miesiąca można sporo zaoszczędzić na tym rozwiązaniu.

Jak korzystać z aplikacji do parkowania?

Chcąc płacić mniej za parkowanie, należy zacząć od zainstalowania aplikacji na smartfonie i założenia w niej konta. Jego aktywacja jest równoznaczna z akceptacją regulaminu usługodawcy. Dzięki funkcji premium parkowanie jest jeszcze prostsze. Aplikacja zapamiętuje lokalizację pojazdu, co jest przydatne w szczególności na dużych parkingach. Nie ma także problemu z uruchomieniem więcej niż jednej sesji parkingową równolegle z poziomu jednego smartfona – z tego rozwiązania na pewno będą zadowolone osoby prowadzące działalność gospodarczą. Użytkownik aplikacji sam decyduje, kiedy rozpocząć i zakończyć parkowanie.